Jaki powinien być rower stacjonarny?

Jaki powinien być rower stacjonarny?

20 lutego 2020 Wyłącz przez Sabina

Jazda na rowerze jest bez wątpienia miła. Jednakże nie zawsze jest czas oraz sprzyjające warunki powietrzne, żeby oddawać się radości jazdy na rowerze. Gdy przychodzi jesień lub zima lub po prostu brakuje wolnego czasu na jazdę rowerową, starczy skorzystać z roweru stacjonarnego. Rowery do ćwiczeń w warunkach domowych to doskonałe wyjście, zapewniające szansę stałych treningów oraz trzymania formy na dużym poziomie. Zanim jednakże rozpocznie się treningi na rowerze stacjonarnym, należałoby dobrze poznać jego wartości.

Na co zwrócić uwagę, gdy pragniesz dobrać najdoskonalszy dla siebie rower stacjonarny?

Gdy jesteś już pewny, iż rower stacjonarny będzie właściwym dla Ciebie zakupem oraz iż trening w domu to rzeczywiście doskonały pomysł, kolejnym etapem na drodze do końcowego efektu będzie poznanie wszelkich ważnych dla Ciebie funkcji, które winien mieć Twój nowy sprzęt. Wśród tychże właściwości, na jakie powinieneś obowiązkowo zwrócić uwagę, aby dobrać najdoskonalszy dla siebie rower stacjonarny, zwłaszcza bardzo charakteryzują się następujące parametry.

Obszar regulacji obciążenia

Mówiąc generalnie, im więcej poziomów oporu będzie miał sprzęt, tymże lepiej. Pochodzi to z faktu, iż to obarczenie stanowi o tymże ile wysiłku musimy wykorzystać do zrobienia ruchu. Gdy jesteśmy zupełnymi amatorami oraz zaczynamy własną przygodę z uprawianiem sportu, można dobrać rower z niższą ilością stopni oporu, lecz musimy pamiętać, iż wraz z czasem własne możliwości będą rosły oraz w końcu optymalny stan może się wykazać dla nas zbyt mały oraz trzeba będzie kupić większy typ.

Konsola

Rowery stacjonarne są zaopatrzone w konsolę, jaka podaje główne dane na temat treningu: szybkość, przebyty dystans, czas treningu, średnią liczbę spalonych kalorii. Skoncentruj się na instrumentach pomiarowych oraz rozmaitych dostępnych programach, jakie zapewniają analizę uzyskiwanych postępów oraz rezultatów, zgodności z innymi narzędziami (coaching bądź odtwarzacz MP3). Poniektóre typy oferują też tętno oraz są zaopatrzone w pasek do pomiaru tętna o maksymalnej precyzji zaleceń.

Koło zamachowe

Odpowiada za płynność ruchu, im większy ciężar tymże wyższa płynność ruchu, co równocześnie będzie bardziej wygodne dla własnych stawów. Nie zawsze waga koła będzie oddziaływać na obszar oporu, zatem tymże nie musisz się niepokoić, opór może być jednakowy, na przykład przy 6 oraz 9 kg.

Najmniejsze koło zamachowe 3-4 kg będzie spełniało własne zadanie w wypadku sporadycznego użytku, 6 kg będzie odpowiednie dla stałych ćwiczeń, natomiast do dynamicznego treningu najlepiej zdecydować się na przynajmniej 9 kg.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com